Pompy ciepła są nowoczesnymi urządzeniami, które do ogrzewania budynków i wody używają ekologicznej energii odnawialnej. Jak sama nazwa wskazuje: „pompują ciepło”, jednak w pierwszej kolejności pobierają je w niskiej temperaturze ze środowiska naturalnego. Może to być ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy powietrzu, a następnie wykorzystywane do ogrzania domu czy wody użytkowej. Montaż pomp ciepła wymaga precyzji i doświadczenia, takiego jakie posiada nasza firma.

Instalacja pomp ciepła

Jako że pompy ciepła wprowadzają do wnętrza ciepłe powietrze, to przy ich działaniu niezwykle istotna jest prawidłowo działająca wentylacja. Wszystkie elementy systemu muszą więc ze sobą odpowiednio współgrać, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort cieplny i powietrze, którym przyjemnie się oddycha, gdyż nie jest ani zbyt suche, ani zbyt wilgotne. Pompy ciepła w domach łączą się z ogrzewaniem oraz hydrauliką. W związku z tym instalacja pomp ciepła wymaga precyzji i odpowiednich umiejętności. Dlatego polecamy oddać ją w ręce specjalistycznej firmy.

Serwisowanie pomp ciepła

Awaria pompy ciepła jest zwykle odczuwana od razu, gdy np. brakuje ciepłej wody lub zimą zrobi się w mieszkaniu chłodno pomimo odpowiednich ustawień systemu grzewczego. Zawsze lepiej zawczasu zapobiegać poważnym uszkodzeniom pomp. W związku z tym, podobnie jak cały system grzewczy i systemy kominowe, tak i pompa ciepła powinna być serwisowana co najmniej raz do roku przez specjalistę. Regularny serwis stwarza możliwość przeprowadzenia napraw eksploatacyjnych, czyli wymiany części, które już się zużyły. Serwisowanie pomp redukuje też wydatki ponoszone na naprawę zepsutego sprzętu.