O ile klimatyzacja bywa indywidualnym wyborem użytkowników i dodatkowym udogodnieniem, o tyle wentylacja najczęściej jest koniecznością. Jej dokładne rozmieszczenie jest zwykle uwzględniane już na planie każdego budynku. Oczywiście, wiedza na temat działania wentylacji znacząco się poszerzyła w ciągu ostatnich lat, cały czas pojawiają się też nowe, lepsze technologie, w związku z czym w niektórych starszych budynkach wykonuje się dziś jej całkowitą przebudowę. Wentylacja jest istotnym elementem ochrony przeciwpożarowej, zabezpiecza budynek również przez zawilgotnieniem, pleśnią i grzybem. Sprawia, że powietrze nie stoi w miejscu – zapewniając jego cyrkulację. Otwory wentylacyjne znajdują się przede wszystkim w kuchniach i łazienkach, jednak obecnie wywietrzniki stosuje się również w oknach. Nasze bogate doświadczenie uzyskane dzięki dużej liczbie zrealizowanych zleceń przekłada się na wysoką jakość świadczonych usług.

Drożność i skuteczność wentylacji

Raz na rok lub raz na pół roku niezbędne jest sprawdzenie drożności wentylacji i przewodów kominowych. Najczęściej zajmuje się tym kominiarz na zlecenie zarządcy budynku lub osób prywatnych – w przypadku domów jednorodzinnych. Taki przegląd ma duże znaczenie, gdyż nieprawidłowo wykonana lub niedrożna wentylacja nie spełnia dobrze swojej roli i nie odprowadza zużytego powietrza na zewnątrz. Jeśli mają Państwo wątpliwości co do poprawności działania systemu wentylacji w swoim domu, zachęcamy do kontaktu – dokonamy jego sprawdzenia i zaproponujemy najlepsze rozwiązania.

Serwis wentylacji

Regularny serwis wentylacji jest niezbędny. Dzięki temu zachowa ona swoją pełną funkcjonalność i zapewni użytkownikom poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Jeśli są Państwo zainteresowani profesjonalnym serwisem wentylacji, zapraszamy do kontaktu.