Jeszcze do niedawna klimatyzacja kojarzona była jedynie z centrami handlowymi, dużymi biurami, zakładami czy samochodami. Obecnie pojawia się w coraz większej ilości miejsc, również w prywatnych domach i mieszkaniach. Jednak nadal nie każdy zdaje sobie sprawę, że przy odpowiednim użytkowaniu nie jest ona szkodliwa, a może znacząco przyczynić się do zwiększenia komfortu, zapewniając przyjemny chłód latem i ciepło zimą. Firma Ann-kari świadczy kompleksowe usługi związane z klimatyzacją dla klientów z naszych okolic: zarówno dla osób prywatnych, jak i instytucji i przedsiębiorstw.

Instalacja klimatyzacji

Warto wiedzieć, że samodzielny montaż klimatyzatora może okazać się niezwykle skomplikowany. Jedynie specjalista posiadający licencję dobierze odpowiednie urządzenie i je poprawnie zamontuje. Instalacja klimatyzacji może wydawać się pozornie mało kłopotliwa, jednak dla zachowania odpowiedniej równowagi temperatury konieczne jest prawidłowe dobranie wszelkich parametrów dla konkretnego pomieszczenia. Podobnie ma się sprawa również z wentylacją.

Właściwe użytkowanie klimatyzacji

Systemy klimatyzacji zawsze powinny być właściwie użytkowane. Ma to znaczenie zarówno dla zdrowia ludzi, jak również dla trwałości i wydajności sprzętu. Najczęściej montaż klimatyzacji to niemała inwestycja, co sprawia, że użytkownik nie chce płacić dodatkowo za częste naprawy instalacji czy jej wymianę. W związku z tym najlepiej już na etapie montażu i doboru sprzętu wybrać profesjonalną firmę taką jak nasza, która często zapewnia też przeszkolenie z zakresu użytkowania danych urządzeń. Klimatyzacja nie ma sprawiać, że pomieszczenia zostają całkiem wyziębione, a jedynie schłodzone na tyle, by przebywanie w nich było komfortowe i przyjemne. Kluczowe jest ustawienie niewielkiej różnicy między temperaturą wewnątrz i na zewnątrz budynku, dzięki czemu można odczuć ulgę w gorący dzień, ale bez ryzyka przeziębienia.

Serwis klimatyzacji

Jeśli zależy Państwu na możliwie jak najdłuższym i bezawaryjnym działaniu klimatyzacji, należy pamiętać o poddawaniu całego systemu regularnym przeglądom i odpowiednim naprawom eksploatacyjnych. Serwis klimatyzacji obejmuje właśnie takie usługi. Nasi specjaliści sprawdzają, jakie części instalacji uległy zużyciu i wymieniają je, zanim się całkiem zepsują. Dzięki temu klimatyzacja działa nieprzerwanie i nie dochodzi do jej większych awarii.